Plavba po jazere Como

Autor: Mária Madárová | 14.10.2014 o 10:20 | Karma článku: 9,24 | Prečítané:  1453x

Je veľa spôsobov ako spoznať jazero – obídením dookola, kúpaním sa v jeho vodách či z paluby lode. Na talianskom Lago di Como volíme poslednú z možností a kupujeme si celodenný lístok na plavbu po jazere.

Začíname v mestečku s rovnakým názvom ako nesie alpské jazero. Je ešte relatívne skoro a my nastupujeme na maličkú loďku. Veľká turistická by sa v túto hodinu ešte nenaplnila. Okrem našej skupinky a dvoch či troch miestnych sa ňou plaví len japonský manželský pár.

Po čerstvých croissantoch na raňajky sa vraciame do prístavu a tentokrát nastupujeme na veľkú turistickú loď. Tá sa pomaly plaví jazerom, občas zastaví na jednej či druhej strane, turisti na palube sa striedajú. V ktoromsi mestečku pristúpia aj naši známi Japonci, počas dňa ich ešte niekoľkokrát stretneme.

Počas plavby pozorujeme okolie – malé dedinky, domčeky šplhajúce sa do kopcov, hotely, prístavy... Občas nás minie oproti sa plaviaci trajekt.

Vystupujeme v mestečku Bellagio, ktoré sa nachádza presne uprostred otočeného vodného ypsilon tvoriaceho jazero Como.

Po krátkej prechádzke a dobrom obede opäť nastupujeme na palubu lode a pokračujeme ďalej na sever. Dedinky na pobreží sa striedajú s mondénnymi hotelmi a v diaľke sa do oblakov noria zasnežené vrcholky Álp.

Zastavujeme sa v mestečku Bellano. Posádka šikovným pohybom hodí lano na kôl, pritiahne loď k brehu a spustí lávku umožňujúcu nástup a výstup cestujúcich. Po krátkej prechádzke mestečkom je naším cieľom tiesňava Orrido. Kaňon vyhĺbila riečka Pioverna a je len niekoľko stoviek metrov dlhý, taká nenáročná turistická vychádzka ponad rieku a vodopády.

A potom už nastáva čas preplaviť sa späť do mesta Como. Jazero sa síce tiahne ďalej na sever a stálo by za to ísť sa tam pozrieť, no deň má predsa len limitovaný počet hodín.

Nasledujúce ráno sa ešte prejdeme Comom a potom navštívime vyhliadku nad mestom. Dedinka sa volá Brunate a za bežných okolností sem premáva pozemná lanovka. Tá je však v čase našej návštevy v rekonštrukcii a namiesto nej vozí miestnych i turistov mikrobus. Síce mám pocit, že sa v tých serpentínach nemôže ani vytočiť, no nakoniec sme bezpečne hore. Pohľad na mesto i jazero je odtiaľto krásny.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Muž žijúci so ženským srdcom. Najťažšia bola rekonvalescencia

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?